РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 7 серпня 1963 р. N 1180-р
Київ
( Розпорядження втратило чинність крім підпункту "б" пункту 1 на підставі Постанови Ради Міністрів Української РСР N 311 (311-83-п) від 22.07.83 )

Про внесення змін до списку ботанічних садів, що мають республіканське значення і охороняються державою

( Зміни в текст не внесені. Додатково див. Розпорядження Ради Міністрів Української РСР N 611-р (611-71-р) від 02.08.71 N 780-р (780-75-р) від 14.10.75 Постанови Ради Міністрів Української РСР N 5 (5-85-п) від 07.01.85 N 25 (25-90-п) від 08.02.90 )
1. Прийняти пропозиції Академії наук УРСР:
а) про доповнення затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 29 січня 1960 р. N 105-1 списку ботанічних садів, що мають республіканське значення і охороняються державою, згідно з додатком N 1;
б) про затвердження списку пам'яток природи республіканського значення, що беруться під охорону держави, згідно з додатком N 2.
2. Академії наук УРСР:
а) до 1 квітня 1964 р. провести державну реєстрацію ботанічних садів, дендрологічних парків, парків-пам'ятників садово-паркової архітектури та пам'яток природи республіканського і місцевого значення з визначенням основних відомостей і характеристики кожного об'єкта природи;
б) опрацювати і за погодженням з заінтересованими міністерствами і відомствами затвердити Положення про ботанічні сади, дендрологічні парки, пам'ятники садово-паркової архітектури та пам'ятки природи Української РСР, що мають республіканське значення і охороняються державою, а також, за погодженням з відповідними облвиконкомами, Положення про пам'ятки природи місцевого значення.
3. Облвиконкомам до 1 квітня 1964 р. взяти на облік і затвердити списки ботанічних садів, дендрологічних парків, парків-пам'ятників садово-паркової архітектури та пам'яток природи місцевого значення у відповідності з Положеннями, затвердженими Академією наук УРСР.
4. Зобов'язати Академію наук УРСР, міністерства, раднаргоспи та облвиконкоми, у віданні яких знаходяться ботанічні сади, дендрологічні парки, парки-пам'ятники садово-паркової архітектури та пам'ятки природи, забезпечити охорону і проведення необхідних заходів по догляду та подальшому розвитку цих парків і об'єктів природи, відповідно до затверджених Академією наук УРСР Положень.
Заступник Голови
Ради Міністрів Української РСР
Н.Кальченко

Додаток N 1
до розпорядження Ради Міністрів Української РСР
від 7 серпня 1963 року N 1180-р

СПИСОК

ботанічних садів УРСР, що перебувають під охороною держави

Назва Місце розташування Дата заснування Кому підпорядко вується
Ботанічний сад Львівського державного університету Ботанічний сад Дніпропетровського державного університету Ботанічний сад Одеського державного університету Ботанічниу сад Ужгородського державного університету Ботанічний сад Чернівецького державного університету Ботанічний сад Житомирського сільськогосподарського інституту Камя'янець-Подільський ботанічний сад м. Львів м. Дніпро- петровськ м. Одеса м. Ужгород м. Чернівці м. Житомир м. Кам'я- нець-По- дільський, Хмельни- цької обл. 1823 рік 1930 рік 1867 рік 1946 рік 1877 рік 1930 рік 1930 рік Міністерству ви щої і середньої спеціальної освіти УРСР -"- -"- -"- -"- Міністерству сільського господарства УРСР Міністерству освіти УРСР
Керуючий Справами
Ради Міністрів Української РСР
К.Бойко

Додаток N 2
до розпорядження Ради Міністрів Української РСР
від 7 серпня 1963 року N 1180-р

СПИСОК

пам'яток природи республіканського значення, що беруться під охорону держави

N п/п Назва пам'ятки Місце розташування Чим цінна пам'ятка та її площа
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Гори Артема Креме- нецькі гори Урочище Городни- ця Дніпров- ські пороги Кам'яні могили Урочище Пара- соцьке Діброва старий "Манзір" Урочище Княж- вір" Урочище Карадаг Урочище Канів- ські Одеські катаком- би Кришта- лева печера Червоні печери Донецька область, Слов'янський район Тернопільська область, околиця м. Кременця Житомирська область, 7 км на півночі від смт Городниці Запорізька область, околиці м. Запоріжжя Запорізька область, Мелітопольський район Полтавська область, Диканський район Одеська область, Тару- тинський район Івано-Франківська область, Коломийський район Кримська область, Алуштинський район Черкаська область, 7 км на південний схід гори від м. Канева м. Одеса Тернопільська область, Борщівський район с. Нижнє Кривче Кримська область, Бахчисарайський район Природні насадження реліктової крейдяної сосни, в складі яких росте ряд рідких реліктових елементів (скомпія та ін.). Площа 1000 га Пасмо пісковикових останців висотою до 400 м. Рослинний покрив характерний насиченістю рідкими ендемічними і реліктовими видами рослин (клокичка, чебрець український тощо). Кременецькі гори є крайнім північно-східним форпостом, де росте дуб скальний і бук. Найбільш цікавими є гори Страхова, Черча, Маслятин і Дівочі скелі. Площа близько 1000 га Природні насадження рододендрона (азалії) понтійського третинного релікта флори правобережного Полісся. Площа 300 га Порожиста частина Дніпра, місце багатьох історичних подій. Єдина ділянка, що збереглася з "Великого Лугу" запорожців. Відслонення докембрійських кристалічних порід, наскельна рослинність, залишки байрачних лісів, ділянки цілинних степів і дніпровських плавнів: південна частина острова Хортиця, острів Мала Хортиця, скелі Стог I і Стог II, берегова смуга (до 1 км) правого протоку Старого Дніпра від гирла р. Нижня Хортиця. Площа до 2000 га Геологічна пам'ятка природи. Місце відправлення релігійних культів стародавніх мешканців з залишком різноманітних малюнків на скелях і карнизах гротів і навісів могили. Площа 3 га Цінна ділянка дубово-грабового лісу, 145 га Цінна ділянка насаджень переважно дуба в степу, 100 га Цінні тисові насадження, 206 га Район вулканічних вивержень юрського періоду з рідкісними і ендемічними рослинами і багатим тваринним світом прилеглих акваторій, 1763 га Район своєрідної геологічної будови. Відслонення юрського і більш пізніх періодів. Історичні пам'ятки "Велике і Мале скіфські городища", Княжа та Мар'їна гори, дендропарк та острів Круглик з своєрідною флорою і фауною, 1021 га Печери карстового походження з залягаючими в них рештками викопних тварин Найбільша карстова печера з відомих в СРСР, довжина досліджених ходів 11,5 км. Одна з найбільших у світі печер у гіпсах. Унікальний рідкісної краси лабіринт Одна з найбільших в СРСР систем сухих і обводнених печер, довжиною 12 км
Керуючий Справами
Ради Міністрів Української РСР
К.БОЙКО